Éveken keresztül a Windows 7 egyetlen konkurense a Windows XP volt. Azonban az XP támogatása lejárt, csoportosan terelik át a gyártók a felhasználókat a Windows 8-ra. Mindez idáig nem akaródzott váltani, de mintha most ez megváltozott volna.
Két évvel a Windows 8 megjelenése után sikerült elérniük a 15%-os piaci részesedést, miközben az XP még mindig kicsivel 17% felett van. A fenti adatok a NetMarketShare e havi kimutatásából derülnek ki, amelyből az is látszik, hogy még mindig használunk Windows Vistát (amit jobban utáltunk, mint a Windows 8-at), de egyes szervereken még mindig Windows NT fut.
2014. harmadik negyedévében az operációs rendszerek használati aránya
Miért fontos ez? A Microsoft szeretné, ha a jövőbe tekintenénk, ezért is jelentették be a Windows 7 támogatottsági idejének végét is, ahogyan a Windows 10-et is gőzerővel fejlesztik. Utóbbiba Te is bekapcsolódhatsz, ha regisztrálsz a Windows Insider Programba, és letöltöd a Windows 10 tesztváltozatát, amelyen belül írhatsz javaslatot, hogy mit látnál szívesen az operációs rendszeredben.
WINDOWS 8.1, MIÉRT MOST?
A Windows 8 és 8.1 együttes feltörekvésének legkézenfekvőbb oka, hogy már elenyészően kevés laptopot és asztali gépet kínálnak a gyártók Windows 7 operációs rendszerrel. Bevett és lassan elfogadott lett az utód, volt is bármilyen viharos annak fogadtatása pár éve.
Nem valószínű azonban, hogy ennél nagyobb növekedésre lenne képes a Windows 8. Megmarad az eltökéltek rendszerének, míg a „kritikus tömeg” tovább használja a Windows 7-et, hogy aztán majd a szebb reményű Windows 10-re váltsanak. Legalábbis a Microsoft-nál nagyon erre hajtanak, beleadnak apait-anyait.