Idén is megrendezésre kerül Las Vegasban a CES fogyasztói elektronikai vásár, ahol minden gyártó kiteszi, amije van. Legyen szó új termékről vagy fejlesztési stádiumban lévő prototípusról, a CES kiállítócsarnokai zsúfolásig tele várják a technikai újdonságokra éhes szemeket. És ezekből a szemekből is bőven akad, hiszen minden magára valamit is adó technikai lap (akár offline, papír alapú, akár online) tiszteletét teszi a kiállításon.
Ahogyan a Windows 10 megjelenése közeledik, növekszik az izgalom azok körében, akik végleg maguk mögött szeretnék hagyni a Windows 8-at. A Dell után úgy látszik a Lenovo is a Windows 10 mellett teszi le a voksát. Az a Lenovo, aki egyébként a világ legnagyobb számítógépgyártó cége, egyre több ügyfelénél és vásárlójánál látja felmerülni az igényt, hogy Windows 10-re válthassanak, tudjuk meg Peter Hortensius-tól, a Lenovo vezető technológiai tisztviselőjétől, aki a Las Vegasban megrendezett CES 2015 vásáron beszélt erről.
„Úgy gondoljuk a felhasználók alig várják, hogy élettel töltsék meg ezt a vadonatúj operációs rendszert.” – mondta Hortensius. „Mi is kitartóak és reménykedőek vagyunk a Microsoft új rendszerével kapcsolatban.”
A Windows 10 a jelenleg aktuális fő operációs rendszer, a Windows 8.1 utódja lesz, amelyet megszámlálhatatlanul sokszor kritizáltak az elmúlt években, főleg megjelenésekor. A kritikák fő támadási pontja az érintőképernyős felület kihangsúlyozása ellen irányult, amivel így visszatekintve semmi rosszat nem tett a Microsoft, csupán elsiette úgy 4-5 évvel ezt a döntést. Ugyanis a PC és laptop felhasználók több, mint 90%-a továbbra is egér/touchpad és billentyűzet-alapú bevitellel használja a gépét. Még ma is elenyésző az érintőképernyős laptopok száma, és főleg így volt ez 2012. októberében, amikor a Windows 8 megjelent. Ezzel együtt összerakott és sok tekintetben jobb rendszer, mint a Windows 7, de itt az ideje továbblépnünk.
Például a Windows 10 egyenesen az asztalra visz, nem az olyannyira kifogásolt modern csempés felületre – ami egyébként remekül működik a Windows Phone-okon és táblagépeken. A felhasználói felület változása, az operációs rendszer változatainak megbonyolítása, a programok inkompatibilitási lehetőségeinek növelése mind több embert (és vállalatot) sarkalltak arra, hogy ne váltsanak Windows 8-ra, hanem maradjanak Windows 7-en (vagy arra váltsanak az idén nyugdíjazott Windows XP-ről). A Windows 10-től várják szakértők és természetesen maga a Microsoft is, hogy visszatérnek a felhasználók.
Számtalanszor írtunk már a Windows 10 immáron letölthető próbaverziójáról, a Technical Preview-ről – aminek egyébként január 27.-én érkezik a következő nagy frissítése, egy parádés Microsoft-előadással egybekötve –, amiben visszatért a Start-menü, új értesítési felület, Cortana személyi asszisztens, multi-asztal menedzsment és egy tucat más újítás került be.
A Windows 10 megjelenésétől az eladási számok rakétakilövés-szerű ugrását is remélik, hiszen sokan, akik laptop vagy PC vásárláson gondolkodnak, szintén kivárásra játszanak. Márpedig a Windows 10-re már nem kell sokat várnunk, év végén érkezik az RTM (release to manufacturing, boltban kapható változat) verzió, addig pedig aki kíváncsi, az minimális kockázat felvállalása mellett telepítheti gépére a tesztverziót.