Júniusban, a Computex kiállításon beszélt az Intel először a teljesen vezetékmentes víziójáról, amelyet már 2016-ban megkaphatunk. A cég olyan okos dokkolót fejleszt, amely képes vezeték nélkül csatlakoztatni a perifériáid (egered, billentyűzeted, monitorod) a számítógéphez. A dokkoló megszünteti az igényt, hogy HDMI és DisplayPort csatlakozókat dugj a laptopodba. Ezen felül képes lesz az USB 3.0 sebességének továbbítására a külső perifériák felé.
„Ha besétálsz az irodába a laptopoddal, automatikusan csatlakozik a vezeték nélküli monitorodhoz, anélkül, hogy HDMI vagy DisplayPort csatlakozókkal kellene bajlódnod.” A chip gyártó továbbá dolgozik azon is, hogy egy bizonyos távolságon belül automatikusan bekapcsoljon és szinkronizálja magát a monitor a laptoppal. Az Intel ezt „közelség-alapú periféria szinkronizálás technológiának” nevezte el.
A videóban látható módon demonstrálja a fentieket az Intel. A felhasználók be tudnak majd jelentkezni arcfelismeréssel (ez nem újdonság, sok cég megoldotta ezt már), egér és billentyűzet nélkül.
Az Intel a legtöbb vezetékmentes megoldását a WiGig-re alapozza, amely jelenleg a leggyorsabban növekvő vezeték nélküli adatátviteli technológia. A WiGig (más néven 802.11ad) 7 Gbit/s sebességre képes, így az aktuális leggyorsabb 802.11ac WiFi szabványnál kerek 2 GBit/s-el kínál többet.
A legelterjedtebb 802.11n WiFi-nél pedig ötvenszer gyorsabb. Mindemellett olyan 60Hz-es frekvenciát használ a WiGig, amely a legtöbb falon és anyagon minimális sebesség veszteség mellett hatol át. Az Intel ezt a technológiát használva szeretné az okos dokkolókat „összekötni” a laptopoddal, az egereddel és a monitoroddal.
Végül, de nem utolsó sorban az Intel szeretne véget vetni a töltőknek, en bloc. Gőzerővel fejlesztik a vezetékmentes töltésért felelős technológiát. Ehhez az A4WP által szabadalmaztatott rezonancia alapú technológiát veszik alapul, amellyel olyan felületeket hozhatunk létre, amelyre helyezve, kábel nélkül tölthetjük a laptopot, a mobiltelefont, a táblagépet és még ki tudja mit. Ez pedig a túlmelegedő, összegabalyodó laptop töltők és a kiszakadó DC-csatlakozók végét jelentheti.